Projekt Adopce na dálku®

Arcidiecézní charita Praha, Londýnská 44, 120 00 Praha 2
tel.: 224 246 523, e–mail: adopce@charita-adopce.cz

Projekt Adopce na dálku®

- Naše cestovní kancelář adoptovala v rámci projektu Adopce na dálku Arcidiecézní charity Praha v roce 2001 Alexe Batte z Ugandy a v roce 2003 Marii Kowsalya z Indie. S oběma jsme v pravidelném písemném styku. Začátkem března 2012 jsme obdrželi poslední dopis od Alexe. Čas neúprosně běží a Alex nám za těch 11 let, co jsme ho podporovali ve studiích, vyrostl v dospělého chlapa. Úspěšně dokončil školu a nyní se chystá si najít práci, nejspíš ve stavebnictví. Tato podpora pomáhá stejně jako Alexovi i ostatním dětem studovat a naučit se například anglicky, díky čemuž – jak věříme – získají novou a lepší životní perspektivu. Uvidíme, zda se Marii podaří též rozšířit si vzdělání nad v její komunitě obecně běžný standard a bude se tak moci ucházet o dobré zaměstnání. Jelikož považujeme projekt Adopce na dálku® za smysluplný a velmi užitečný počin, jsme připraveni každé rodině, případně osobě, která si prostřednictvím Arcidiecézní charity Praha „adoptovala“ na dálku dítě, poskytnout malé poděkování - při koupi zájezdu z našeho katalogu v některé z našich poboček takové osobě přidáme speciální slevu ve výši 1.000,- Kč za každou objednávku zájezdu (slevu je možné kombinovat s ostatními aktuálně dostupnými slevami). Částku tak můžete využít na další podporu dětí, které ji potřebují.

Alexovi přejeme v životě hodně štěstí a snad jsme mohli alespoň takto na dálku pomoci v jeho další cestě životem. Níže přikládáme jeho poslední dopis na rozloučenou :-( Budeme rádi, pokud pomůžete i Vy dalším z mnoha dětí, které si budou Vaší pomoci velmi vážit. DĚKUJEME!

22.8.2013

Tak už i "Maruška" z Indie nám povyrostla a škola jí baví a jde, máme velkou radost, že jsme mohli přispět dalšímu dítěti pomocí Adopce na dálku k jeho vzdělání a zvýšili tak jeho šanci na lepší život. 

Maruška - červen 2013 - ukázka jejího posledního dopisu pro nás a překlad... děkujeme Maruško :-)

   

Překlad Maruščina dopisu:

 „Jsem Maria J. Gowsalya a mám se velmi dobře. Doufám, že se i vy máte dobře. Tady v Kodaikanal je velmi horké léto a vůbec tu neprší. Dokončila jsem 12.třídu s výsledky 790 bodů z 1200 celkových možných. Tento rok začnu studovat na B. Corn. Modlete se za mou rodinu a má studia. Tento duben jsme tady u nás měli letní kemp. Učili nás zde o globálním oteplování, životním prostředí a čistotě. Bylo to velmi užitečné. Další den jsme jeli na výlet a navštívili moc zajímavá místa. Moc jsem si to s přáteli užila, byli jsme např. i na květinové výstavě, bylo to moc hezké.

Má sestra začíná letos třetí ročník studií na zdravotní sestřičku, můj bratranec má již druhé dítě, všichni jsme za to moc šťastní.

V mé vesnici jsme také slavili svátek Svatého Xaviera. Prosím modlete se za má studia a děkuji vám za vaší podporu, která mi pomáhá pokračovat v dalším studiu. S láskou Maria.

Poslední dopis od Alexe - únor 2012.

Překlad dopisu od Alexe:

"Drahý Radku, jak se máš a jak se má tvoje rodina? Já se mám dobře, a i doma se máme dobře, mé sestry, bratři i moje babička. Nyní se radujeme z dokončení mého studia. Měl jsem dobré známky a dostal jsem vysvědčení, jsem moc rád. Děkuji moc za to, že si mě celé ty roky podporoval v mých studiích a že máš tak dobré srdce, že pomáháš lidem jako jsem já, jsi jako bůh, který má rád každého na této zemi a kéž je bůh s tebou. Ze tvé finanční podpory jsem měl na učebnice, poplatky, uniformu, a ostatní potřeby, které jsem ke studiu potřeboval…nikdy ti to nezapomenu. Nevím, jestli ještě někdy napíšu, ale děkuji ještě jednou za tvou podporu, díky které jsem mohl vystudovat a buď sbohem. Alex Batte z Ugandy – vesnice Kikube"

PODPOŘME SPOLEČNĚ DOBROU VĚC.

Rozvojové středisko Arcidiecézní charity Praha pomáhá – na principu křesťanské lásky – nejchudším dětem, rodinám i celým komunitám v cílových rozvojových zemích. Program Adopce na dálku®, který podporuje již od roku 1993 vzdělávání dětí, a další rozvojové projekty, je uskutečňován především díky darům individuálních dárců z České republiky, jimž patří upřímné poděkování za jejich podporu. Více informací o tom, jak se zúčastnit programu, naleznete na oficiálních webových stránkách: