Můj alex

1990
Založení společnosti

Alex vznikl jako malá cestovka hned po revoluci v roce 1990. Naší první nabízenou destinací bylo Řecko, konkrétně poloostrov Peloponés. Zdejší letovisko Niforeika máme od té doby v nabídce pořád, postupně přibývaly další destinace nejen v Řecku, ale i v dalších zemích. Po celou dobu se snažíme udržet si vysokou kvalitu služeb a i díky této přednosti máme méně než 1% reklamací.

1991
Řecko - Peloponés Niforeika, Tolo

1992
Řecko - Parga, Chorvatsko

1995
Řecko - Peloponés Niforeika, Tolo

1996
Indie, Egypt - poznávací okruhy

1997
Řecko - Zakynthos, Francie

1998
Španělsko - Ibiza

1999
Řecko - Kréta

2000
Řecko - Rhodos, Turecko

2001
K moři v zimě - Thajsko, Egypt - Hurghada

2002
Řecko - Thassos

2003
Alex sponzorem MISS 2003

Na jednu sezónu se stal Alex sponzorem soutěže o nejkrásnější Češku. Finalistky MISS 2003 s námi vyrazily na Peloponěs do Niforeiky. Na písečné pláži v hotelu Lakopetra Beach dívky vzbudily při foceni patřičný rozruch.
Do naší nabídky jsme přidali spoustu novinek: Řecko - Lefkada, Parga, Methoni, Kos, Kypr, Španělsko - Menorca, Egypt - Hurghada, Sharm El Sheikh.

2005
Tunisko

2006
Bulharsko - Slunečné pobřeží

2007
Řecko - Korfu, Skiathos, Skopelos, Lesbos

2008
Překonali jsme hranici 25 tisíc klientů

V roce 2008 jsme poprvé překonali hranici 25 tisíc klientu za jednu sezónu. Celkem s Alexem od založení vycestovalo už přes čtvrt milionu klientů, z toho je více než polovina stálých klientů, kteří se k nám opakovaně vrací.
Do naší nabídky jsme přidali několik dalších řeckých ostrovů: Kefalonie, Chios, Samos, Karpathos.

2009
Spolupráce se 4TETem Jiřího Korna

Od roku 2009 spolupracujeme s ojedinělým hudebním seskupením 4TET Jiřího Korna. Jakožto vášniví golfisté, kterým nejvíce učarovaly krátce střižené greeny v tureckém Beleku, na dovolené s Alexem pokaždé načerpají novou inspiraci pro svoji hudbu a hlavně si užijí skvělou středomořskou relaxaci. Ucelenou nabídku na golfovou dovolenou najdete na Golf v Turecku.cz.
Do nabídky jsme zařadili romantický řecký ostrov Santorini a spustili projekt Svatby v Řecku.

2010
Oslava 20 LET

Oslavili jsme 20-leté výročí ALEX. Strašně to utíká a Alex je takové naše dítě, které rychle dospívá. Katalog už má skoro 300 stran super zájezdů do spousty destinací, na Řecko máme nejširší nabídku zájezdů na českém trhu.
Jako novinku jsme tento rok zařadili Sardinii.

2011
2DOVOLENÁ.cz

Jakožto specialista na dovolenou u moře jsme spustili projekt druhá dovolená ve spolupráci s CK ATIS, specialistou na domácí cestovní ruch, který nabízí k zájezdu k moři druhou dovolenou v České republice ZDARMA nebo za velmi výhodnou cenu. Při objednání on-line z webových stránek projektu získáte voucher na Druhou dovolenou zdarma!

2012
Víkend u moře.cz

Stále větší zájem o kratší dovolenou u moře nás přivedl na myšlenku víkendů u moře. Na speciálním webu Víkend u moře můžete vybírat ze stovky zkrácených zájezdů k moři.
Do naší nabídky přibyl další řecký ostrov Limnos a italská Kalábrie.

2013
Řecko - nejoblíbenější destinace roku 2012

Dle hlasování klientů v anketě TTG se nejoblíbenější destinací pro rok 2012 stalo Řecko. Nás a naše klienty to nepřekvapuje :-) víme to už přes dvacet let. Letos jsme přidali v Řecku další zajímavé, méně známe destinace - ostrov Alonissos a malý ostrůvek Paxos. Kromě Řecka jsme rozšířili nabídku o exotické Maroko a oblíbený ostrov Ischia.

2014
Blíží se čtvrt století naší existence

Novinkou léta 2014 je méně známý řecký ostrov Evia ležící jižně od ostrovů Skiathos a Skopelos. Ten jistě zaujme klienty, kteří již velkou část Řecka procestovali a hledají tradiční a turismem přiliš nezasažené řecké destinace. Od letní sezóny 2014 se stal Alex součástí skupiny Čedok.

2015
2015 - Slavíme 25. výročí od založení!

Rokem 2015 jsme vstoupili do 25. sezóny. Oslavte to s námi 25% narozeninovu slevou na vybrané zájezdy! Od založení Alexu stále exkluzivně pořádáme zájezdy do letos velmi žádané destinace na řeckém Peloponésu – Niforeiky, kam s námi za ty roky odcestovalo už více jak 20 tisíc klientů. Děkujeme všem našim věrným klientům za důvěru, jsme rádi, že s námi cestujete :-)

2016
Letos v létě všichni jedou do Řecka!

Loni to v Řecku trochu víc "vřelo", než jsme si za poslední čtvrtstoletí zvykli. Letos už je ale všechno v pohodě a všichni se těší na řecký salát a krásné pláže tamních ostrovů. Budete mezi nimi? S Alexem si léto v Řecku vážně užijete. Přejeme všem krásné prázdniny a nespalte se hned první den!

Můj Alex – to jsou slova, která si každý rok říkají tisíce našich zákazníků. Už od roku 1990 s vámi jezdíme na dovolenou po celém středomoří – objevte s námi jeho krásy i vy!

Alex – ta nejlepší dovolená u moře

Zařídíme pro vás dovolenou tak, jako bychom ji plánovali pro vlastní rodinu. To je heslo, kterým se snažíme neustále řídit. Chceme všem jednoduše nabídnout ty nejlepší služby za tu nejlepší cenu – aby i vaše dovolená byla nejlepší!

Naše specializace? Řecko!

Od počátku vzniku firmy po sametové revoluci se specializujeme na Řecko. Po více než 20leté zkušenosti tu máme spoustu skvělých a schopných partnerů, kteří se stali našimi přáteli. Vyrazit do Řecka s Alexem je jistota – nabízíme ověřené, kvalitní hotely v těch nejlepších lokalitách.

Proč jet s Alexem?

Spokojenost klienta je posvátná – vybíráme jen vyškolené delegáty s profesionálními znalostmi o destinaci, ve které pracují. Jedině tak se o vás perfektně postarají.

Dostanete to, co si objednáte – po našich partnerech ve všech destinacích vyžadujeme stoprocentní garanci služeb. Dostanete přesně takové služby, které vám slíbíme.

Poměr cena/kvalita je pro nás klíčový – nesnažíme se být nejlevnější, nechceme nabízet podřadné a levnou cenou se podbízející hotely. Vždy hledáme kvalitní služby za dostupnou cenu – u nás dostanete to nejlepší, co je v dané lokalitě k dispozici.

Vyberte si z našich zájezdů do středomoří! Kromě standardního katalogu si můžete prohlédnout i weby našich dalších projektů.