Základní informace k zájezdům

ZÁKLADNÍ INFORMACE K ZÁJEZDŮM

1. UBYTOVÁNÍ

Popisy a kategorizace ubytovacích zařízení v destinacích odpovídají standardům a kvalitativním měřítkům stanoveným příslušnou místní správní autoritou. Upozorňujeme, že rozdíly existují nejen mezi standardy platnými v ČR a v dané destinaci, ale i mezi letovisky navzájem. Podmínky v jednotlivých zařízeních jsme pro vás odborně posoudili a pro lepší orientaci rozdělili do následujících kategorií:

  • AA jednoduché ubytování pouze se základním vybavením, vhodné pro klienty orientované na aktivity mimo objekt, omezený rozsah stravování i služeb
  • AAA objekty základního standardu turistické třídy s nenáročným vybavením, základním rozsahem služeb a stravování
  • AAAA objekty vyšší střední kategorie se širší nabídkou služeb a vybavení, často uzpůsobené i pro klienty trávící celou dovolenou pouze v areálu hotelu
  • AAAAA hotely s vysokým standardem ubytování, širokým spektrem dostupných služeb a komplexním stravováním, určené pro náročného klienta

Vzhledem ke zvyklostem jižních zemí nebývají pokoje dostatečně zvukově izolované. V destinacích je nutné počítat s živým nočním životem jak na ulicích, tak i v areálu ubyt. zařízení, a to do pozdních nočních hodin, ovšem často i přes půlnoc (např. animace, hudební produkce, oslavy…), což je pro tato místa zcela typické. Rozvíjející se cestovní ruch s sebou přináší i stavební činnost, která výjimečně může do rekreace nepřímo zasáhnout. Z těchto důvodů je třeba se zvýšenou hlučností v turistických letoviscích vždy předem počítat.

Pokoje, které jsou situovány na mořskou stranu, nemusejí však mít i výhled na moře. Uvedená charakteristika znamená, že pokoje jsou situovány v té části ubytovacího objektu, která je orientována směrem k moři. Mezi mořem a okny pokoje však mohou být překážky, např. stromy nebo stavby. Moře je někdy z pokoje vidět jen částečně nebo vůbec.

Bohužel i přes veškeré naše snahy se ne vždy podaří zajistit Vám přesně Vámi objednaný hotel/studio, a to i přesto, že jste si je objednali dlouho před odletem. Hotely často přijímají vyšší počet objednávek, než je skutečná kapacita ubytovacího zařízení. V tomto případě máte nárok na náhradní ubytování, avšak vždy minimálně v téže kategorii, která byla původně ve Vaší smlouvě o zájezdu dohodnuta a potvrzena, anebo v kategorii vyšší. Speciální přání klientů, jako např. výhled na moře, vyšší patro apod., jsou považována za závazná pouze tehdy, pokud si klient tento požadavek u CK ALEX ve smlouvě o zájezdu předplatil. V ostatních případech rozhoduje o přidělení konkrétního pokoje zakoupené kategorie dodavatel služby (recepce).

Jako třílůžkový pokoj se klasifikuje pokoj dvoulůžkový s přistýlkou. Výjimečně lze objednat pokoj i se dvěma přistýlkami. Jednolůžkové pokoje jsou sirotkové hotelů, jednou malinké, podruhé špatně situované a navíc podstatně dražší kvůli příplatku. V mnoha případech nemají balkon. Podle mezinárodních zvyklostí jsou klienti ubytováni v den příletu až po 14. hodině a v den odletu musí opustit pokoje do 12. hodiny (často však již do 10. hodiny). Individuálně někdy lze s recepcí dohodnout pozdější opuštění pokoje, zpravidla však za poplatek. U dodatečně vypsaných zvláštních nabídek a zájezdů na poslední chvíli (typ last minute) garantujeme pouze kategorii hotelu, nemusí se vždy jednat o hotel z katalogu. Jméno hotelu se klient dozví po příletu do cílové oblasti. Ve většině hotelů s poskytovaným stravováním není povoleno donášet na pokoj potraviny či nápoje.

Typ ubytování na 1. straně smlouvy o zájezdu uvedený u názvu ubytování vyjadřuje maximální možnou obsazenost daného pokoje pevnými lůžky a přistýlkami (tedy maximální dostupnou kapacitu pokoje). Počet lůžek, který Vám v tomto pokoji bude na Vašem zájezdu k dispozici, se ovšem řídí výhradně počtem osob uvedených ve smlouvě o zájezdu, v bodě 5. - Objednané služby, pokud jste celou požadovanou částku za tyto osoby uhradili před začátkem zájezdu. Důležité upozornění: v popisech u většiny hotelů, studií a apartmánů v naší nabídce je uvedeno, že jejich pokoje mají buďto terasu nebo balkon. To znamená, že u většiny pokojů těchto zařízení je k dispozici terasa či balkon, ovšem neznamená to, že balkon či terasu mají kompletně všechny pokoje daného zařízení. Je proto možné, že vzhledem k velké obsazenosti daného ubytovacího zařízení může na klienta zbýt v rámci kontingentu CK ALEX v daném hotelu, apartmánu či studiu pokoj pouze s oknem bez balkonu či terasy. Vzdálenosti uváděné u popisu ubytování, například k moři, do centra, k nejbližšímu obchodu apod. jsou orientační a mohou se mírně lišit od aktuálního stavu v destinaci - může dojít například k uzavření cesty k moři a vyznačení jiné trasy, k uzavření nejbližšího obchodu apod. U rozsáhlých hotelových komplexů navíc záleží na konkrétním umístění pokoje. Je-li tedy hotel označen jako hotel na pláži, neznamená to, že se všechny pokoje nacházejí přímo na pláži. Je třeba respektovat kromě orientačně uvedené vzdálenosti také celkový popis daného ubytování, ze kterého je patrné, na jak velké ploše se komplex nachází, zda má více budov a jak a kde je situováno ubytovaní.

2. KLIMATIZACE

Některé hotely nabízejí svým klientům možnost užívání klimatizace v pokoji zdarma, jiné za příplatek. Je standardem, že provozovatel hotelu aktivuje klimatizaci jen pokud jsou hosté v pokoji přítomni, a to přes zařízení u klíče od pokoje. Klimatizace tak nebývá dostupná non-stop. Systém klimatizace může být někde řízený centrálně-celohotelově, jinde individuálně samotným hostem v pokoji. Mimo hlavní sezónu provoz klimatizace podléhá rozhodnutí vedení hotelu.

3. PŘEPRAVA KLIENTŮ

V ceníkových tabulkách u ubytovacích kapacit v katalogu zájezdů uvádíme termíny odletů, u kterých je možné si vybrat odlet z různých letišť v ČR. CK ALEX si vyhrazuje možnost změny místa odletu či přistání, trasy letu, možnost mezipřistání, změny letecké společnosti, typu letadla a letového plánu. Letecký personál nemusí mluvit česky. U zájezdů je první a poslední den určen pro přepravu zákazníků do jednotlivých letovisek, respektive zpět do ČR, a nikoliv k vlastní rekreaci. Nelze též vycházet z toho, že se odlety/odjezdy uskuteční dopoledne a zpáteční lety/příjezdy večer. Let se může uskutečnit třeba jen několik minut před půlnocí nebo kvůli aktuální změně času letu někdy i několik hodin po půlnoci další den. Za podobné časové změny, které se mohou uskutečnit i několik hodin před plánovaným odletem, a tím za nečerpání služeb nemůže CK ALEX poskytovat záruky ani žádnou náhradu. Tímto děkujeme za vaše pochopení. Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na místě k tomu určeném ještě v bezcelní zóně na letišti a sepsán protokol (P. I. R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Upozorňujeme, že letecká přeprava těhotných žen se řídí podmínkami konkrétní letecké společnosti, zpravidla od 26. týdne těhotenství (u vícečetného již od 20. týdne) je vyžadováno potvrzení lékaře - informujte se u našich prodejců před odletem.

4. STRAVOVÁNÍ

V hotelech se vaří většinou mezinárodní pokrmy obohacené o místní prvky. Způsob stravování je uveden u popisu každého hotelu. Kontinentální (evropská) snídaně se většinou skládá z kávy a čaje, pečiva, másla a zavařeniny nebo sýra. V nižších kategoriích hotelu jsou například salám a vajíčka výjimkou. Snídaně podávaná formou bufetu znamená volnou konzumaci z nabídky, která odpovídá kategorii hotelu a zejména místním zvyklostem. Většinou obsahuje pečivo, kávu, čaj, džus, sladké pečivo, vajíčka, zavařeninu, sýr, salám. Pestrost výběru je závislá opět na kategorii hotelu. Večeře je buď menu s obsluhou – výběr z několika chodů a salátů, nebo volná konzumace formou bufetu. Nabídka opět odpovídá kategorii hotelu, přičemž i ve tří nebo čtyřhvězdičkovém hotelu lze v mnoha případech očekávat pouze jedno teplé hlavní jídlo. Každá země má vlastní stravovací návyky a ne ve všech zemích je například maso denně na jídelníčku. Zato nabídka salátů je daleko pestřejší než u nás a široký výběr bývá i v dezertech. V případě, kdy je snídaně a večeře podávána formou bufetu, se může stát, že některá jídla jsou s částečnou obsluhou. Nápoje nikde nejsou zahrnuty v ceně, není-li uvedeno jinak – např. v hotelech s programem „all-inclusive“. Pochopitelně existují rozdíly v obsahu stravování all inclusive. CK ALEX proto orientačně rozlišuje program all inclusive do několika kategorií:

  • All inclusive light: snídaně, obědy, večeře, nápoje (pivo, víno, nealkoholické nápoje) v době podávání stravování, odpolední občerstvení (káva, koláč atp.) Mimo dobu podávání stravování lze nápoje zakoupit na místě v hotelu, baru apod, podle konkrétního ubytování
  • All inclusive basic: snídaně, obědy, večeře, nealkoholické nápoje, pivo, víno během dne (v noci není pití zahrnuto v ceně)
  • All inclusive standard: snídaně, obědy, večeře, lehké svačiny během dne (například sendvič, sladké koláče, káva, čaj apod.), nealkoholické nápoje, pivo, víno během dne (v noci není pití zahrnuto v ceně)
  • All inclusive deluxe: snídaně, obědy, večeře, svačiny během dne (například sendvič, pizza, hot dog, sušenky, sladké koláče, káva, čaj apod.), nealkoholické nápoje, pivo, víno, místní alkoholické nápoje po většinu dne
  • All inclusive ultra: snídaně, obědy, večeře, svačiny během dne (například sendvič, pizza, hot dog, sušenky, sladké koláče, káva, čaj apod.), nealkoholické nápoje, pivo, víno, zahraniční značkové alkoholické nápoje po většinu dne.

Kategorie all inclusive a jejich popis jsou pouze orientační pro lepší odlišení jednotlivých služeb, program all inclusive se může v každém konkrétním hotelu lišit i v závislosti na kategorii hotelu. Přesnější informace najdete u popisu hotelu v katalogu. U ubytování s možností vlastního vaření jsou k dispozici kuchyňky či kuchyňské kouty vybavené většinou dvouvařičem a ledničkou. Kuchyňské vybavení, které je k dispozici, se skládá pouze ze základního nádobí. Nemůžete tedy očekávat plně vybavenou kuchyňku. Mohou chybět např. otvíráky konzerv, nádobí na vaření nemusí být v dostatečném množství. Upozorňujeme klienty na možnost zmeškání objednané stravy z důvodu pozdního příletu nebo časného odletu. Zmeškanou stravu nelze nahradit.

5. CO JE TO LAST MOMENT

Z dlouholeté praxe používání pojmu LAST MOMENT v cestovním ruchu v ČR je zřejmé, že tímto výrazem jsou zpravidla českými cestovními kancelářemi označovány výrazně zlevněné nabídky zájezdů ve chvíli, kdy jde o výprodej posledních volných kapacit krátce před odletem/odjezdem. Takto je to i u CK ALEX. Jak se postupným prodejem volných kapacit za katalogové ceny během roku nejprve obsazují např. ty nejoblíbenější, nejlépe situované a renovované pokoje v rámci jednotlivých ubytovacích zařízení, dochází k tomu, že pokoje méně oblíbené s relativně méně výhodnou polohou či nerenovované bývají obsazované jako poslední právě zákazníky last moment přesně v logice časové posloupnosti a prodeje. Stejně jako ubytování se však výprodej, tedy last moment, může týkat též dalších služeb v rámci zájezdu, jako jsou poslední volné letenky, poslední místa u výletů atd. Z toho důvodu doporučuje CK ALEX svým klientům, aby si své zájezdy pořizovali co možná nejdříve po zahájení prodeje zájezdů na novou letní sezónu za katalogové ceny a zároveň na ně využívali výhodné FIRST MINUTE slevy. Pokud si zákazníci u CK ALEX vyberou zájezd až ve výprodeji, tedy na last moment, jednoznačně tím cestovní kanceláři dávají najevo, že pro ně je důležitější nízká cena a fakt, že se do destinace k moři narychlo dostanou, než charakter poskytovaných služeb, tedy než např. jistota toho nejlepšího dostupného pokoje v rámci hotelu/studia při nákupu s předstihem za katalogové ceny. Tuto volbu klientů cestovní kancelář ALEX respektuje. Důležité je, aby i klienti si byli své volby při uplatňování svých nároků na služby CK ALEX během zájezdu vědomi. Jedině tak je možné, aby byli s našimi službami vždy spokojeni. Zároveň je třeba zdůraznit, že jak pro klienty s last momenty, tak pro ty, co si koupili zájezdy s velkým předstihem platí stejný kvalitativní standard všech služeb v rámci zájezdu uvedený v nabídce u jednotlivých zájezdů, respektive ubytovacích zařízení, tedy v katalogu i na webových stránkách CK ALEX.

6. DELEGÁTI / PRŮVODCI

Ve většině destinací jsou zákazníkům k dispozici česky hovořící zástupci CK ALEX (delegáti/průvodci). Delegáti mají na starosti rozsáhlou administrativu pro CK, zajišťují komunikaci s hotely, organizují transfery z/na letiště, úvodní informační schůzku a pravidelné informační návštěvy (celkem v průměru 2 schůzky s klienty za pobyt). V případě, že se v průběhu vašeho pobytu vyskytne problém, můžete delegáta kontaktovat na telefonním čísle, které je uvedeno v informačních materiálech CK ALEX v místě dovolené – v informační knize nebo na nástěnce v hotelu/studiu. V ceně zájezdu si klient předplácí tyto služby delegáta: asistenci při příletu a odletu (delegát není povinen klienta osobně doprovodit až na ubytovací zařízení), podání základních informací o destinaci, poskytnutí rady telefonicky nebo osobně v návštěvní hodiny či při plánovaných schůzkách. V exotických zemích nemusí být tento servis zajišťován v češtině, ale jen např. v angličtině, francouzštině nebo němčině..

7. OBLEČENÍ

Ve většině hotelů je požadováno, aby muži i ženy chodili na večeři přiměřeně oblečeni – nejsou dovoleny šortky či plavky.

8. JÍZDNÍ KOLA, SURFOVÁ PRKNA, GOLFOVÉ BAGY

Přeprava neskladných zavazadel, jízdních kol, surfových prken, golfových bagů apod., musí být nahlášena v CK ALEX již při rezervaci zájezdu a uskutečňuje se v závislosti na kapacitních možnostech přepravce a za poplatek.

9. PŘEPRAVA ZVÍŘAT

Zvířata se zásadně přepravují pouze po předchozím nahlášení CK ALEX, následném souhlasu leteckého přepravce a za poplatek. Malá zvířata (cca do 5 kg) můžete přepravovat v kabině letadla v uzavřené schránce. Větší zvířata se přepravují v zavazadlovém prostoru, ve zvláště tomu určených kontejnerech.

10. HYGIENICKÉ PROSTŘEDKY, VODA, ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

Ve většině ubytovacích zařízení není v koupelnách mýdlo. Obyvatelé jižních zemí nepoužívají vodu z vodovodu k pití a vaření. Vodu k těmto účelům Vám doporučujeme zakoupit v místních obchodech anebo v hotelích. V hotelích se solárním ohřevem teče chvílemi vlažná voda. K poklesu tlaku vody či ke snížení teploty horké vody dochází tradičně v době, kdy se v různých pokojích sprchuje nejvíce klientů najednou – nejedná se o závadu na dodávce vody. Někdy také může kvůli regionálním specifikům dojít na kratší dobu k výpadku elektrické energie a tím i klimatizace.

11. BAZÉNY

Pokud je součástí ubytovací kapacity bazén, je třeba vzít v úvahu, že ne vždy je bazén vyhříván. Také ne všechny hotely mají bazén s čistícím filtračním zařízením a proto musí být občas bazén vyprázdněn a vyčištěn. Je tedy nutné počítat s tím, že může být po určitou dobu uveden mimo provoz. Vnitřní bazén hotelu může být v provozu jen v zimním období. Počet lehátek a slunečníků u bazénů i na pláži bývá tradičně menší než kapacita ubyt. zařízení.

12. ŠPERKY A TREZORY

Cestovní doklady, peníze, šeky, platební karty a veškeré cenné předměty si ukládejte do trezoru, který je k pronajmutí buď v recepci nebo přímo na pokoji. Trezory, coby doplňkový hotelový servis, jsou téměř vždy službou nezahrnutou do ceny zájezdu, s čímž je třeba předem počítat.

13. PLÁŽE A OCHRANA PŘED SLUNCEM

Valná většina pláží je veřejná a přístupná i místnímu obyvatelstvu, které bývá velice často hlučnější, než je zvykem v ČR. Lehátka a slunečníky jsou k pronajmutí za poplatek, výjimečně je hotely nabízejí zdarma. Údaje o vzdálenosti pláže od hotelu/studia jsou v katalogovém popisu jen orientační a počítají se vzdušnou čarou od nejbližšího bodu areálu ubyt. zařízení k nejbližšímu bodu pláže, nikoli od pokojů k pláži. Nezapomeňte ani na opalovací krémy a oleje s velmi vysokým ochranným faktorem, používejte pokrývky hlavy a nepodceňujte sílu slunečního záření.

14. LOKÁLNÍ SPECIFIKA / HYGIENA / HMYZ / ŽIVOČICHOVÉ

Kulturní zvyklosti, bezpečnostní a hygienické normy stejně jako kvalitativní standardy služeb v zahraničí odpovídají lokálním specifikům a jsou často odlišné od podmínek v ČR. Je tedy nutné se při návštěvě zahraničí tamním podmínkám a pravidlům přizpůsobit. Toto se týká mimo jiné též vybavení pokojů, kvality řemeslné práce, úrovně hluku, nezvyklých pachů a plísní, které nemusí automaticky signalizovat snížený komfort či úroveň poskytovaných služeb. Výskyt např. plísní malého rozsahu na stěnách pokojů, případně v koupelnách či jiných prostorách hotelů a studií je ve vlhkém přímořském prostředí obecně častý jev a místní obyvatelé tento fenomén při svém každodenním životě téměř nevnímají. Rozhodující pro posouzení těchto jevů jsou proto místní normy a limity, a též míra výskytu daného jevu obvykle obecně tolerovaná místním obyvatelstvem. Lokální specifika též platí pro vztah místních obyvatel k životnímu prostředí. Pokud chcete předejít nedorozumění, informujte se na lokální specifika před odjezdem u CK ALEX. K fenoménu jižních zemí patří též hmyz – komáři, mravenci, cikády, švábi apod. a také různí živočichové – např. hlodavci nebo ještěrky. Doporučujeme klientům především kvůli hmyzu přibalit do zavazadla ochranné prostředky. V určitých obdobích se může v některých lokalitách hmyz, velmi výjimečně též další živočiši, objevit v jiné míře, než na kterou jsou klienti zvyklí. Vše závisí na míře obvyklé pro danou oblast. Pláže jsou zpravidla veřejné, přístupné i místnímu obyvatelstvu. Nelze vyloučit sezónní výskyt mořských trav (chaluh) a medúz. Počet lehátek a slunečníků nemusí odpovídat kapacitě hotelu. Použití lehátek a slunečníku je za poplatek, stejně tak jako využití sportovních programů atd., uváděných u jednotl. ubytovacích zařízení, pokud není uvedeno jinak. Možnost vodních sportů a zahájení provozu vodních sportů je v kompetenci střediska.

15. PŘED SEZÓNOU / PO SEZÓNĚ

Za takzvanou „hlavní sezónu“ (high season) je u CK ALEX považováno období červenec a srpen. Ostatní období odpovídají charakteru tzv. „před sezónou/po sezóně“. V období „před sezónou/po sezóně“ se může stát, že ubytovatel vzhledem ke sníženému obsazení omezí nebo upraví rozsah či způsob poskytovaných služeb, případně svoje zařízení otevře až později či je dříve uzavře. Může dojít mj. k omezení nabídky pro volný čas a zábavu. Zato si však klient může užívat více klidu, více místa, obsluha má na klienta více času a v neposlední řadě také ceny zájezdů, výletů nebo pronájem aut mimo hlavní sezónu bývají podstatně levnější. Uplatnění tohoto fenoménu tedy není považováno za porušení podmínek cestovní smlouvy ze strany CK ALEX.

16. FAKULTATIVNÍ VÝLETY

V každé destinaci je pro Vás našimi partnery připraven zajímavý výběr fakultativních výletů. Jejich okamžitá nabídka a organizace spadá do kompetence partnerských agentur. CK ALEX není organizátorem ani realizátorem těchto služeb. Proto doporučujeme výběr Vašich výletů před zakoupením zkonzultovat s delegátem CK ALEX v místě pobytu, kde je můžete také zaplatit v místní nebo volně směnitelné měně. Případné reklamace doporučujeme řešit přímo na místě s organizátorem výletu.

17. CO JE A CO NENÍ OBSAŽENO V CENÁCH ZÁJEZDŮ

Ceny zájezdů uvedené v katalogu a na www.ckalex.cz zpravidla obsahují leteckou, případně autokarovou nebo lodní přepravu, transfery v pobytovém místě, ubytování a stravování dle specifikace ubytování, služby delegáta, povinné smluvní pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb, letištní a bezpečnostní poplatky i palivový příplatek. Poplatky za víza a fakultativní služby (např. výlety, příplatky za stravování, pojištění apod.) nejsou zahrnuty v ceně. Vždy aktuální popis služeb obsažených v cenách jednotlivých zájezdů naleznete na www.ckalex.cz, u ceníku konkrétního ubytovacího zařízení.

18. DÍTĚ ZDARMA respektive sleva S RODINOU K MOŘI

V případě rezervace zájezdu do data uvedeného v přehledu slev platí u hotelů/studií označených ikonou S RODINOU K MOŘI limitovaná nabídka, kdy CK Alex poskytne pro rodinu s dítětem, juniorem nebo pro rodinu výraznou slevu až ve výši 10.000,- Kč. U vybraných hotelů tak můžete se slevou S RODINOU K MOŘI pro vaše dítě získat zdarma dopravu, ubytování, stravování (dle ubytování), služby delegáta a transfery ZCELA ZDARMA nebo s výraznou slevou. Případné příplatky za vízum, polopenzi, plnou penzi, výhled na moře apod. se hradí dle konkrétní nabídky dle aktuální ceny v katalogu. Nabídka se vztahuje vždy pouze na jeden pokoj pro společně ubytované osoby . Při využití této nabídky nelze poskytovat žádné další slevy pokud není uvedeno jinak. V případě, že cestuje jedno dítě, které je ubytované na pokoji s jedním dospělým, platí dítě stejnou cenu jako dospělá osoba. Cestuje-li jeden dospělý se dvěma dětmi, cena je stejná jako pro dva dospělé a jedno dítě. Dítě do 2 let cestuje na zájezdech s CK ALEX jen za administrativní poplatek 1.000,- Kč, nemá nárok na čerpání žádných ubytovacích služeb ani letenky/místa v autokaru. Pojištění pak platí ve výši platné pro dospělou osobu. U některých hotelů hradí i dítě do 2 let ubytování, stravování nebo dětskou postýlku (baby cot) - viz. konkrétní nabídka ubytování.

19. VĚK DÍTĚTE

U každého hotelu je uveden věk dítěte, do kterého může dítě získat dětskou cenu či slevy. Uvedeným věkem se rozumí stáří, které nesmí dítě dovršit do dne příletu ze zájezdu včetně, tj. např. „dítě do 12 let“ nesmí do dne příletu ze zájezdu dovršit 12. rok věku, apod.

20. OSOBA NA PŘISTÝLCE/PŘÍPLATKOVÉ SLUŽBY

Pokud cestuje se dvěma dalšími osobami třetí či čtvrtá osoba ubytovaná ve stejném pokoji, vztahuje se na ni cena, která je uvedena u tohoto typu osoby v příslušném ceníku. Vždy se jedná o ubytování na přistýlce, která není plnohodnotným lůžkem a může jí být například skládací lehátko, vysouvací lůžko, palanda, rozkládací křeslo, gauč apod. Upozorňujeme, že přidáním přistýlky do pokoje (ať pro dospělou osobu či dítě) se obytný prostor pokoje vždy výrazně zmenší, s čímž je nutno vždy předem počítat. Pokud není u hotelu výslovně uvedeno jinak, nelze pokoj obsazovat 4 dospělými osobami, ovšem ani 3 dospělými a 1 dítětem. Maximální obsazenost pokojů je 2 dospělé osoby plus 1 přistýlka pro dospělou osobu nebo 2 dospělé osoby a 1–2 přistýlky dle nabídky u hotelu. Pro vícečlenné rodiny doporučujeme rodinné pokoje (za příplatek). Příplatky za jednolůžkový pokoj, za výhled na moře, klimatizaci, polopenzi, apod. jsou uvedeny na osobu, není-li uvedeno v ceníku jinak.

21. SVATBY V ŘECKU

CK ALEX je specialista na svatby v Řecku. Jsme schopni za poplatek zprostředkovat svatby v místě pobytu pro případné zájemce z ČR, ovšem tito zájemci musejí CK včas dodat veškeré potřebné materiály, oficiální dokumenty v platném znění a další požadavky klientů, a též poskytnout CK potřebnou součinnost k zajištění pobytu a obřadu tak, jak je uvedeno v článku 5., bodě 5.2.2. Všeobecných smluvních podmínek CK ALEX. Klient je zodpovědný za předání CK veškerých dokumentů potřebných k zajištění svatby dle požadavků místních úřadů dané země (klient si sám ověřuje na velvyslanectví dané země v ČR) tak, aby obřad mohl plynule proběhnout. Za případné komplikace spojené s nedostatky v těchto dokumentech a následné neuskutečnění či neplatnost obřadu nenese CK žádnou zodpovědnost.

22. VIP KLUB ALEXU

Členem VIP klubu ALEXU se může stát na vlastní žádost každý dospělý klient (osoba nad 18 let), který s CK ALEX cestoval již minimálně 3x za posledních 5 let. Klubovou kartu, na kterou může čerpat slevy a další výhody uvedené na www.vipalex.cz, zašle CK ALEX na požádání na adresu klienta. Klubová karta se vystavuje na jméno a tudíž je nepřenosná. Kompletní podmínky čerpání klubových výhod a slev naleznete na www.vipalex.cz.

23. OSTATNÍ SLEVY

CK ALEX nabízí klientům rozsáhlý systém slev. Podrobnosti o těchto slevách naleznete na www.ckalex.cz v sekci Slevy nebo v katalogu na straně 3-4. Slevy nelze libovolně vzájemně kombinovat, pokud není uvedeno jinak. Slevy se vztahují ke katalogové ceně zájezdu bez případných příplatkových služeb.

24. MIMOŘÁDNÉ NABÍDKY

CK Alex si vyhrazuje právo v průběhu roku vydávat mimořádné nabídky. Jedná se například o nové termíny odletů do různých destinací či aktualizované nabídky ubytovacích kapacit, zlevněné zájezdy, zájezdy last moment či speciální akce. O těchto nabídkách se můžete informovat na www.ckalex.cz.

25. INFORMACE K ODLETU/ODJEZDU

Přesné, platné časy odletu/příletu či odjezdu/příjezdu jsou známy až teprve několik dní před datem začátku zájezdu. CK ALEX uveřejňuje informace k odletu/odjezdu na internetové stránce www.ckalex.cz a klienti mají možnost si zde 7 dní před začátkem zájezdu stáhnout pokyny na cestu v písemné podobě. V případě zakoupení zájezdu v době kratší než 7 dní, obdrží klient pokyny na cestu při podpisu smlouvy o zájezdu. Klienti si mohou ověřit 24 hodin před odletem/odjezdem aktuální čas odletu/odjezdu na centrále CK ALEX telefonicky na čísle +420 774 252 539. CK ALEX nezasílá pokyny poštou. Pokyny si také klient může vyzvednout osobně týden před odletem na kterékoliv pobočce nebo u cestovní agentury, kde sjednal smlouvu o zájezdu. Doporučujeme do smlouvy o zájezdu doplnit emailovou adresu jako další možnost pro kontaktování.

26. CENY ZÁJEZDŮ, MOŽNOSTI PLACENÍ

Ceny zájezdů jsou uváděny v českých korunách. Platby v jiných měnách neumožňujeme. Ceny jsou uvedeny v ceníkové tabulce u konkrétních ubytovacích kapacit. CK ALEX si vyhrazuje právo opravy chyb v cenách vydáním opravného ceníku na www.ckalex.cz. Platby samozřejmě přijímáme v hotovosti, dále na všech pobočkách CK Alex je možné hradit zájezdy platebními kartami. Přijímáme platební karty: VISA, Maestro, Mastercard. Na jiné typy platebních karet, kterými lze zájezdy uhradit se prosím informujte na našich prodejnách nebo na naší zákaznické lince. Přes virtuální platební terminál (platby přes internet) je možné platit kartou VISA a Mastercard. U ostatních našich smluvních prodejců je nutné informaci o přijímání platebních karet ověřit přímo v konkrétní prodejně. CK ALEX přijímá také poukázky na dovolenou od několika renomovaných společností zabývajících se firemními benefity. Více informací o platebních podmínkách najdete v přehledu slev CK ALEX a na www.ckalex.cz.

Další důležité informace - nepřehlédněte: